BLOG

BERGEN - BRÁNA DO FJORDŮ

BERGEN - BRÁNA DO FJORDŮ

„V Bergenu často prší,“ to je věta, s níž se setkal snad každý. Pravdou je, že deštěm je druhé největší město Norska vyloženě proslulé, ovšem rozhodnout se do Bergenu kvůli dešti necestovat by se stalo chybou, jak popsala Andrea ve svém článku o tomto výletě. Nádherné staré město Bryggen se svými malebnými typickými norskými domečky, které hrají všemi tradičními barvami, zcela jistě upoutá tvou pozornost, ale Bergen nabízí ještě mnohem víc. Jeho poloha v údolí obstoupeném horami nabízí nespočet možností pro turistiku, zároveň se nachází na západním pobřeží protkaném fjordy. Tak si přečti o výletě do tohoto krásného města :-)


MARSEILLE - OPOJNÁ VŮNĚ PROVENCE

MARSEILLE - OPOJNÁ VŮNĚ PROVENCE

Přečti si další článek od HOLKY NA TRIPU Andrei! Připrav se na nezapomenutelný výlet do slunného Marseille a krásné oblasti Provence! Marseille je hlavním městem Provence a po Paříži je druhé největší město Francie. Andrea ti dá několik tipů co ve městě navštívit a také jaké výlety v okolí stojí za to. Tak se podívej na její výlet do Francie :-)


HOLKA NA TRIPU VE SNÍDANI S NOVOU

HOLKA NA TRIPU VE SNÍDANI S NOVOU

V lednu jsem byla pozvána do Snídaně s Novou, abych představila projekt HOLKA NA TRIPU a dala nějaké tipy na výlety po Čechách. Tak se podívej, jak to dopadlo :-)


SILVESTR V BENÁTKÁCH (PŘES BERGAMO A VERONU)

SILVESTR V BENÁTKÁCH (PŘES BERGAMO A VERONU)

Jednou jsem chtěla zkusit Silvestr někde jinde než na horách a tak jsme se rozhodly, že vyrazíme do nějakého evropského města a nakonec jsme si vybraly Benátky. Spojily jsme to s návštěvou Bergama a Verony. Tak se podívej na naši čtyřdenní cestu :-)


CAMINO DE SANTIAGO

CAMINO DE SANTIAGO

CAMINO DEL NORTE – CAMINO PRIMITIVO

Simča se rozhodla jít v létě 2022 jednu z cest Camino de Santiago a připravila pro Vás několik praktických rad a podrobný itinerář své cesty Camino del Norte a Camino Primitivo. Můžeš se dozvědět co si sebou zabalit, doporučení na ubytování a jejich ceny a další rady ohledně tohoto tripu.

Tak se podívej na její cestu a inspiruj se pro tu svou :-)


NA OTOČKU DO OSLA

NA OTOČKU DO OSLA

Andrea se vypravila na říjnový prodloužený víkend do hlavní města Norska - tedy do Osla. Původní přezdívka města je "Tygří město" a znamená to, že právě Oslo je zřejmě poslední metropolí v průmyslově vyspělém světě, kde je ještě stále možné žít příjemným, pohodlným a poklidným způsobem života. 

Tak se podívej na její tipy, co bys měla v Oslu vidět a také možnosti výletů po okolí :-)


CESTA K BALTU - GDAŇSK, SOPOTY A POLOOSTROV HEL

CESTA K BALTU - GDAŇSK, SOPOTY A POLOOSTROV HEL

Andrea se s náma podělila o svým 3 denní výlet do Polska vlakem. Navštívili město Gdaňsk, jedno z nejstarších a největších měst Polska, lázeňské město Sopoty na severu Polska a poloostrov Hel, kde najdeš dlouhé písečné pláže. 

Tak koukni na její tipy na cestu a prozkoumej Polsko :-)


VÝLET DO JESENÍKŮ - ZDOLÁNÍ PRADĚDU!

VÝLET DO JESENÍKŮ - ZDOLÁNÍ PRADĚDU!

Do Jeseníků se chystám už dlouho, protože jsem tam byla naposledy jako dítě. A teď se to konečně povedlo. Vyrazily jsme s holkama na tři dny a stihly jak nějaké gastro, tak i pořádný výšlap. Šly jsme se podívat na vodní elektrárnu Dlouhé stráně, zdolaly nejvyšší vrchol Jeseníků - Praděd a díky nepřejícímu počasí poslední den se podívaly i do Losinské papírny, kde si vyrobily vlastní papír :-D


KRKONOŠSKÁ PIVNÍ STEZKA

KRKONOŠSKÁ PIVNÍ STEZKA

Tip na výborný víkend pro milovnice hor a piva. Je to totiž dokonalá kombinace! Dát si pivo po pořádném výšlapu a ještě s tím nádherným výhledem. Je tu několik tras, z kterých si můžete vybrat. Oficiálně trasy začínají v Horní Malé Úpě a končí ve Vrchlabí, ale my jsme si trasu nakonec trochu upravili. Tak se podíváme, do kterých pivovarů rozhodně stojí za to dojít a ochutnat jejich pivo :-)