Výlet do Bedřichova je náš oblíbený a to hlavně kvůli množství skvělých kaváren a bister v Liberci, který je kousek. Na našem posledním výletě do Bedřichova jsme vyjely brzy ráno a na devátou hodinu už jsme měly rezervaci v kavárně Mikyna. Musím říct, že za mě je to jedna z nejlepších kaváren, kde jsem kdy byla. Dokonalý výběr jak sladkých tak slaných snídaní, výborná káva, moc příjemná obsluha a jednoduchý design celé kavárny. Je to přesně ta kavárna, kde bys byla nejradši celý den, ochutnala úplně všechno a nikdy neodešla :-) Tak jestli někdy pojedeš do Liberce, určitě tam zajdi. Jen si nezapomeň udělat rezervaci. I ve všední den tam bylo úplně plno.

Po snídani jsme se vydaly směr Bedřichov, který je z Liberce opravdu kousíček. Auto necháváme na parkovišti Na Maliníku, je to hned na kraji Bedřichova. Z parkoviště pak vede hezká cesta lesem až k vodní nádrži Bedřichov, kde si můžeš sednout k vodě a udělat nějaké pěkné fotky. Je to dost fotogenické místo, protože kolem části nádrže vede hezký dřevěný chodníček s různými vyhlídkami na nádrž. Od nádrže je pak už kousek hospoda na Nové Louce - Lovecký zámeček Nová Louka, kde určitě stojí za to si dát aspoň pivko. My jsme si tady daly jen pivko a polívku a vydaly se zase směr Bedřichov.

Zpět jsme šli přes běžecký lyžařský areál a namířily si to směr Královka. Na Královce je rozhledna, kam si můžeš za 50 Kč vylézt a pokochat se okolní krásou. Když bude hezké počasí, uvidíš i na Ještěď. Na Královce jsme původně chtěly jíst, ale jelikož já toho moc nejím a z bufetových jídel jsem si úplně nevybrala, tak jsme šly zkusit Prezidentskou chatu. Je to kousek od Královky a jídlo tam bylo výborné. Cestou zpátky jsme se stavily ještě ve vyhlášeném bistru přímo na parkovišti, které se jmenuje Stánek Maliník. Můžeš si tady dát domácí sladké koláče, quiche a další věci podle aktuální nabídky. Určitě stojí za to se tam zastavit.

Pokud bys chtěla delší výlet, tak z Nových Luk se pak jde dále na Josefův Důl, kde je výhled na přehradu a přes Karlov a Hrabětice dojdeš zase ke Královce a cesta zpět je už stejná. Je jen na tobě, kolik kilometrů chceš zrovna ujít :-)

Tady jsou dvě alternativy tras:

Bedřichov - kratší cesta: Bedřichov - kratší

Bedřichov - delší cesta: Bedřichov - Josefův Důl